Warsztaty kulinarne dla dzieci w Kalisiu

Utworzono: środa, 13 wrzesień 2017

Niedzielne  popołudnie 10 września w Kalisiu upłynęło pod znakiem niezwykłej przygody z gotowaniem. W ramach specjalnych Warsztatów Kulinarnych dzieci wraz z paniami z KGW Kaliś dekorowały babeczki, piekły rogaliki oraz robiły desery.

 W kuchni można się nauczyć o wiele więcej niż tylko, jak zjadać to, co zostało ugotowane. W gotowaniu z dziećmi najważniejsze jest nie pieczenie ciasteczek, ale "wąchanie, dotykanie, tworzenie, smakowanie, radosny śmiech i pałszowanie". Nie należy czekac aż dziecko podrośnie, żeby stał się partnerem w naszej kuchni.

Dzieci w trakcie wspólnego gotowania poznają ciekawostki związane z potrawami i kulinarnymi obyczajami, dowiadują się jak nakryć do stołu, czym i jak jeść oraz jak gotowac bezpiecznie, zdrowo czysto i smacznie.Wszystko to w miłej atmosferze twórczej zabawy, zakończonej degustacją.

Najmłodsi poznali smak i zapach różnych produktów i przypraw. W ten sposób wyczarowały wspólnie słodkości, którym nie dało się oprzeć. Warsztaty zakończyła degustacja przepysznych wypieków. Każde dziecko zostało pasowane na młodego kucharza oraz otrzymało pamiątkowy dyplom. Warsztaty zakończyła niespodzianka w postaci robienia zdjęć w domowej Fotobudce. Mamy nadzieję że za rok powtórzymy wspólne gotowanie z dziećmi.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

Najnowsze zdjęcia