Gmina przejmie Dom Ludowy

Utworzono: czwartek, 08 lipiec 2010

We wtorek 29 czerwca odbyła się XLV sesja Rady Miejskiej, podczas której radni podjęli zgodnie uchwały, wśród których jedna dotyczy Domu Ludowego w Kalisiu.

Jest to uchwała Nr XLV/375/10 dzięki której rozwiązany został wreszcie długotrwały problem przejęcia od powiatu budowanego przed laty przez społeczność Kalisia budynku Domu Ludowego. Budynek, o który mieszkańcy upominają się od dawna miał dosyć skomplikowaną sytuację prawną: znajdujący się tam sklep miał przynosić dochód na utrzymanie budynku, ale zgodnie z prawem ten dochód jest przeszkodą w bezpłatnym przejęciu nieruchomości przez gminę Przyjęto zatem rozwiązanie, w którym gmina nabędzie nieruchomość za symboliczną kwotę 5% wartości wyceny, czyli za 30 870 zł.

Uzyskanie tytułu prawnego do Domu Ludowego pozwoli gminie na uruchomienie środków finansowych w celu przerwania degradacji tego majątku, a zwłaszcza przeprowadzeniu koniecznych remontów. Budynek poza sklepem nadal będzie służył społeczności lokalnej jako miejsce organizacji spotkań, zebrań wiejskich, upowszechniania kultury, idei samorządowych, itp.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

Najnowsze zdjęcia