Wolbromskie międzynarodowe spotkanie z folklorem

Utworzono: środa, 17 sierpień 2011

Przez kilka dni Wolbrom i okolice zawładnął międzynarodowy duck folkloru. Lokalny Zespół Pieśni i Tańca "Wolbromiacy" zaprosił przyjaciół z kraju i zagranicy. Patronat honorowy nad festiwalem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.

W festiwalu udział wzięły zespoły zagraniczne z Portugalii i Macedoni oraz zespoły polskie, w tym Zespół Pieśni i Tańca "Wolbromiacy" - pomysłodawca i główny realizator Wolbromskich Spotkań z Folklorem. W ramach imprezy odbyły się parady, koncerty, biesiada narodowa, warsztaty kulturowe, happening oraz wystawy fotograficzne, podczas których uczestnicy i widzowie mieli możliwość poznania wzajemnie swoich kultur i obyczajów.

Maraton występów folklorystycznych z różnych stron świata zapoczątkowała wystawa rękodzieła i produktów lokalnych, zorganizowanych przez Lokalną grupę Działania nad Białą Przemszą w ramach projektu współfinansowanego przez Unie Europejską poprzez Województwo Małopolskie pod nazwą "Smak Europy".

W niedzielę o godzinie 15 odbyła się degustacja polskich potraw regionalnych. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kalisia też uczestniczyły w tym kiermaszu prezentując swojskie przysmaki, m.in. zalewajkę kaliską, racuchy ze wsi, ciasta drożdżowe i makowce, swojski biały ser, ogórki kiszone, które szybko znikały z naszego stoiska, gdyż smakowały miłośnikom folkloru. Wielu znakomitych gości wśród nich reprezentanci wladz wojewódzkich i powiatowych podziwiało nasze wystawy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

Najnowsze zdjęcia