Poswięcenie kapliczki pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Kalisiu

Utworzono: czwartek, 03 maj 2012

Dnia 1 maja 2012r. w Kalisiu odbyła się uroczysta konsekracja odnowionej kapliczki pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej, połączona z poświeceniem odrestaurowanego Różańca świętego, który z upływem lat niemal się rozsypał.

Całą inicjatywę renowacji kapliczki rozpoczął obecny sołtys Kalisia przy zaangażowaniu Koła Gospodyń Wiejskich we współpracy z mieszkańcami naszej wsi. Choć jest to mała miejscowość, to nie zabrakło ludzi dobrej woli. Słowa podzięki kierujemy w stronę darczyńców, którzy ofiarowali pomoc materialną i finansową. Nie można oczywiście pominąć osób, które w sposób czynny przyczyniły się do renowacji tego obiektu sakralnego. Nie sposób ich wszystkich wymienić każdy włożył całe serce aby na inicjatywa doszła do skutku. Oczywiście głównym elementem wystroju kapliczki jest  obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, a jego wiek trudny do określenia. Tak sędziwa relikwia jest w pełni odnowiona, a zawdzięczamy to gospodyniom domowym z Kalisia, które w pełni sfinansowały jej renowacje.
   
Uroczystej ceremonii przewodniczył ksiądz proboszcz Aleksander Witkowski w asyście kleryka Zbigniewa Żurka. Uroczystość rozpoczęła się procesją spod Domu Ludowego w stronę kapliczki. Świeżo odnowiony różaniec, niesiony przez najmłodszych przedstawicieli naszej społeczności wiódł prym w tym uroczystym wydarzeniu. Po dotarciu na miejsce ksiądz proboszcz rozpoczął uroczystą mszę świętą na której błogosławił rolników, aby trud ich pracy na roli został nagrodzony obfitymi zbiorami. Po zakończonej uroczystości głos zabrali przedstawiciele wsi: sołtys oraz przewodnicząca KGW. W Swoim wystąpieniu dziękowali wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w remont naszej kapliczki.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

Najnowsze zdjęcia