Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Jana Pawła II w Gołaczewach

Utworzono: niedziela, 20 maj 2012

20 i 21 maja parafia pw. św. Marii Magdaleny w Gołaczewach gościła kopię obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwie Jana Pawła II. W niedzielę wierni, z miejscowymi kapłanami, w asyście Kół Gospodyń Wiejskich, orkiestry strażackiej i pocztów sztandarowych oczekiwali na przyjazd obrazu na Rogatkach w Gołaczewach. Następnie, w uroczystej procesji wprowadzono obraz i relikwie do kościoła, gdzie odprawiona została msza święta pod przewodnictwem ks. Bp. Piotra Skuchy.

Jako wotum Peregrynacji obrazu Bożego Miłosierdzia i relikwii bł. Jana Pawła II parafia odnowiła zabytkową monstrancję i kielich. Monstrancja została ufundowana w 1647 r. przez ówczesnego proboszcza Szymona Kocha. Kielich datowany na 13.06.1928 r. znajduje się w posiadaniu parafii od czasu kiedy obowiązki proboszcza sprawował ks. Władysław Nowodworski były kapelan wojsk polskich.

Jedna z mieszkanek Gołaczew wykonała w darze z okazji nadchodzących uroczystości piękny feretron przedstawiający postać bł. Jana Pawła II oraz wizerunek Pana Jezusa Miłosiernego. Koło Gospodyń Wiejskich z Gołaczew podarowało obrus na ołtarz Bożego Miłosierdzia. Po zakończeniu nabożeństwa wierni mieli możliwość ucałowania relikwii naszego wielkiego rodaka, papieża. Dokładnie o północy odprawiona została msza święta z udziałem księży rodaków pochodzących z naszej parafii ks. Józefa Knapa i ks. Waldemara Kusia w intencji wszystkich parafian.

Czas do pierwszej mszy świętej poniedziałkowej wypełniały modlitwy i czuwanie wiernych z poszczególnych części parafii:

Czuwanie nocne

1:00 – 2:00 Kaliś

2:00 – 3:00 Zarzecze

3:00 – 4:00 Chrząstowice

4:00 – 5:00 Chełm

5:00 – 6:00 Podchybie


O godz.15 w poniedziałek ks. Proboszcz Aleksander Witkowski przewodniczył modlitwie o łaskę duchowej odnowy parafii, ks. Tomasz Zmarzły poprowadził Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po czym odprawione zostało dodatkowe nabożeństwo, po którym pożegnano obraz i wyprowadzono go wśród rzeszy wiernych na plac kościelny. Stamtąd odjechał do kolejnej parafii naszej diecezji…

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

Najnowsze zdjęcia