Gmina przejmie Dom Ludowy w Kalisiu?

Utworzono: poniedziałek, 01 październik 2012

Historia ubiegania się przez Gminę Wolbrom o budynek Domu Ludowego w Kalisiu jest bardzo długa, ale jest duża szansa na to, aby Gmina uzyskała wreszcie tytuł prawny, który pozwoli nie tylko przeprowadzić konieczne remonty, ale także przekazać go Domowi Kultury, by mógł służyć lokalnej społeczności. Niedawno, bo 26 września Rada Miejska Uchwałą Nr XXVI/164/2012 postanowiła jednogłośnie wydać zgodę na nabycie tej nieruchomości od Skarbu Państwa w formie darowizny.

Jest to uchwała, dzięki której być może uda się rozwiązać długotrwały problem przejęcia od Powiatu budowanego przed laty przez społeczność Kalisia budynku.
Społeczność lokalna poprzez Gminę upomina się o budynek już 11 lat - od 2001 roku. Tegoroczna uchwała jest już trzecią, która ma stworzyć warunki do uzyskania zgody na nabycie przez Gminę tej nieruchomości.
Część o powierzchni 50 m2 dwukondygnacyjnego budynku Domu Ludowego wykorzystywana jest obecnie jako sklep spożywczy. Zgodnie z najnowszą uchwałą budynek wraz z działką po nabyciu przez Gminę zostanie oddany w zarząd Domu Kultury w Wolbromiu, który prowadził będzie w nim działalność statutową. Poza sklepem nadal będzie służył społeczności lokalnej jako miejsce organizacji spotkań, zebrań wiejskich, upowszechniania kultury, idei samorządowych, itp.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

Najnowsze zdjęcia