Witaj Święty Mikołaju - Mikołajki w Kalisiu

Utworzono: niedziela, 09 grudzień 2012

Dzień 6 grudnia oczekiwany jest chyba najbardziej przez dzieci, ale i trochę starsi uśmiechają się na widok mirty, pastorału i worka. Nie ma nic wspanialszego jak wiara dziecka. Wiara w coś co Mu dajemy. Mikołajki są jedną z takich spraw, którą możemy im sprezentować. Dokładnie możemy podarować magię tego zwyczaju.

Pewnie każdy z Was uśmiecha się na samą myśl – te oczy przejęcia i wysunięty język kiedy nasza pociecha pisze/maluje swój pierwszy lub kolejny list z prośbą o prezent. Ten pęd by sprawdzić czy 6 grudnia Mikołaj coś przyniósł. Ta radość gdy znajduje się podarunek.

Mroźne, grudniowe popołudnie 8 grudnia, mimo siarczystego mrozu, panie z KGW w Kalisiu, po raz kolejny stanęły na wysokości zadania ,tym razem organizując zabawę mikołajkową dla najmłodszych mieszkańców naszej wsi. Całą atmosferę podgrzewała muzyka w klimatach świątecznych, które dzieci uwielbiają. Jednak nic w porównaniu z przybyciem Świętego Mikołaja.Ubrany w czerwony strój, charakterystyczną czapkę i bardzo długą brodę. Święty obdarował wszystkie dzieci prezentami. Należy także pochwalić nasze panie, które przygotowały poczęstunek - świeżo pieczone oponki, ciepłe napoje, słodycze.

Przed przybyciem Mikołaja nasze pociechy były bardzo zajęte, wykonywały świąteczne  ozdoby oraz ustroiły Szopkę Betlejemską. Na koniec tego świątecznego spotkania młodzi mieszkańcy, wtóry z dorosłymi i rodzicami, dziadkami, babciami, wujkami i ciociami zaśpiewali kolędy bożonarodzeniowe. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych kolejna "akcja "naszych pań z koła zakończyła się sukcesem. Mamy nadzieję że w przyszłym roku znów nas odwiedzi Święty Mikołaj i z radością będziemy na niego czekać.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

Najnowsze zdjęcia