Kalis.pl w konkursie Sołectw@ w sieci

Utworzono: czwartek, 25 kwiecień 2013

Serdecznie informujemy wszystkich że strona kalis.pl bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie na najlepszą stronę inernetową"Sołectw@ w sieci". Konkurs ma charakter otwarty. Mogą wziąć w nim udział wszystkie osoby, które są autorami wiejskich stron internetowych, czyli stron sołectw lub wsi.

Projekty można realizować i zgłaszać zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Celem konkursu jest pokazanie że każda wieś może uczesniczyć w sposób aktywny w życiu społeczeństa. Nasza strona  jako jedyna z naszej gminy  zgłosiła udział w tym konkursie.Konkurs jest podzielony na dwa etapy. I – wojewódzki organizowany przy współpracy Urzędów Marszałkowskich ma za zadanie wyłonić najlepszą stronę z regionu, która następnie przejdzie do etapu II czyli finału. Strony jury będzie oceniać pod kątem ich funkcjonalności, popularności oraz interaktywności z mieszkańcami polskiej wsi. Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród laureatom nastąpi w czerwcu 2013, w Senacie RP.

Sołectwo w XXI wieku
Zgodnie z badaniami na wsi blisko 59% gospodarstw domowych ma komputer, a prawie 52% dostęp do Internetu – o połowę mniej niż w dużych miastach. W dobie szeroko rozumianej cyfryzacji życia codziennego i publicznego, coraz więcej sołectw dostrzega możliwości jakie daje im Internet. Lokalne społeczności tworzą strony internetowe, rzadko kanały YouTUBE, a jeszcze rzadziej prowadzą blogi i newslettery. Samorządy rozszerzają funkcjonalności swoich stron internetowych nie tylko o E-urząd, ale także możliwość kontaktu z Wójtem, czy też platformy do konsultacji społecznych. Niestety nieco ponad połowa mieszkańców polskiej wsi ma do tych rozwiązań techniczny dostęp, a jeszcze mniejszy odsetek potrafi z nich korzystać.
 Do konkursu zgłosiło się blisko 250 stron internetowych z całej Polski. Najliczniejsze reprezentacje, ponad 30 zgłoszeń, mają województwa: Małopolskie i Wielkopolskie.Poniżej zapraszamy do przeczytania o konkursie:
http://www.konkurs.kss.org.pl/index.html
--
poniżej mapa wojewódzctwa małopolskiego

 http://konkurs.kss.org.pl/mp.php

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

Najnowsze zdjęcia