Festyn Rodzinny w szkole w Gołaczewach

Utworzono: wtorek, 04 czerwiec 2013

W słoneczną niedzielę 2 czerwca odbył się Festyn Rodzinny w Zespole Szkół w Gołaczewach. Impreza ta była okazją do wspólnej zabawy i serdecznych, rodzinnych spotkań uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Dla tych, którzy tego dnia zechcieli odwiedzić szkołę przygotowano szereg atrakcji.

Pierwszym punktem programu były występy artystyczne uczniów szkoły. Następnym punktem programu była loteria fantowa. Największym zainteresowaniem była karuzela, zamki dmuchane, malowanie twarzy, jazda konna, degustacja ciast, waty cukrowej, popcornu, Można było wziąć udział w grach i zabawach sportowych. Odbył się również konkurs plastyczny "Moja rodzina". Przez cały piknik można było degustować specjały przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich: Gołaczew, Kalisia i  Chrząstowic.

Takie spotkania niewątpliwie wzmacniają więzi emocjonalne dziecka z rodziną, integrują rodziców z przedszkolem oraz stwarzają okazję do aktywnego spędzania wolnego czasu. Pełnią też bardzo ważną rolę w integracji środowiska lokalnego. Sąsiedzi mają możliwość poznać się nawzajem, dzieci mogą w bezpiecznym otoczeniu bawić się i nawiązywać przyjaźnie z rówieśnikami. Piknik rodzinny jest świetną okazją dla maluchów, które dopiero rozpoczną przedszkolną edukację, aby pod opieką mamy i taty poznać przedszkole, nauczycielki oraz nowych kolegów i koleżanki.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

Najnowsze zdjęcia