Dożynki gminne w Wolbromiu 2013

Utworzono: wtorek, 27 sierpień 2013

25 sierpnia odbyły się gminne dożynki w Wolbromiu. Mieszkańcy wszystkich sołectw i miasta  świętowali na placu przy Domu Kultury. Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele Podwyższenia Krzyża Św. o godz. 16. Po niej zaplanowano wiele atrakcji, w tym bicie rekordu Polski w pieczeniu największego obwarzanka.

Na gościnne występy przyjechały też gospodynie z okolic Biłgoraju, które zaśpiewały m.in. pieśń spopularyzowaną przez Grzegorza Ciechowskiego. Gminne dożynki rozpoczęły przegląd wieńców dożynkowych wykonanych przez gospodynie z 20 sołectw. Nasza gmina pobiła również rekord Polski w upieczeniu największego obwarzanka, rekordowy wypiek ważył 32,5 kg, jego obwód wyniósł 430 cm, a grubość (szerokość ) 31 cm.


Dożynkom towarzyszyło wiele atrakcji zarówno dla dzieci i starszych. Odbył się też konkurs na najlepszy wypiekany chleb przez amatorów. W konkurencji, do której stanęło 12 KGW (z Brzozówki, Chrząstowic, Gołaczew, Jeżówki, Kalisia, Kąpiel Wielkich, Kąpiołek, Miechówki, Poręby Dzierżnej, Sulisławic, Wierzchowiska i Zasępca) oraz jedyny wypiek przygotowanemu przez zawodniczkę indywidualną – panią Irenę Konieczną zwyciężył chleb przygotowany przez KGW w Miechówce, przed wypiekami z Chrząstowic i ocenionymi na równi z chlebami z Poręby Dzierżnej i Gołaczew. Uczestniczący w późniejszej degustacji konkursowych wypieków chwalili je wszystkie i gratulowali talentu piekarskiego.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

Najnowsze zdjęcia