Rycerze i rzemieślnicy pod zamkiem Rabsztyn

Utworzono: poniedziałek, 22 wrzesień 2014

14 września w Rabsztynie odbył się Jarmark Rycerski. Jedną z wielu atrakcji były warsztaty dla dzieci i dorosłych, można było między innymi nauczyć się garncarstwa, kowalstwa, wykonywania papieru czerpanego, ozdób i biżuterii, "wikliny" z papieru oraz prostych zabawek z drewna. Większość zajęć warsztatowych odbywała się od godz. 13.00 do 16.00.

Największą atrakcją były pokazy walk rycerskich w wykonaniu członków Bractwa Rycerskiego „Kruk” Starostwa Rabsztyńskiego. O tradycjach rycerskich i średniowiecznej broni opowiadał Dawid Izdebski, wiceprezes bractwa.  Sporym zainteresowaniem cieszyła się nauka tańców dawnych i średniowieczne obozowisko, gdzie można było oglądać nie tylko zbroje i miecze ale także rękodzieło wykonywane przez członkinie bractwa „Kruk”.  Taka też była idea Jarmarku, który odbywał się pod hasłem zamkowe warsztaty rzemiosła ziemi olkuskiej „Rzemieślnicy na Rabsztynie”.

Na Jarmarku prezentowali swoje wyroby rękodzielnicy i rzemieślnicy, było także ciekawe stoisko trofeów myśliwskich przygotowane przez członków koła łowieckiego „Kuropatwa” z Jaroszowca oraz stoisko pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Kalisiu, na którym można było skosztować lokalnych przysmaków i … przebrać się w strój ludowy. Najmłodszym bardzo podobał się ul za szkłem, na stoisku mistrza pszczelarskiego Sławomira Kulantego. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Stowarzyszenia „Zamek Rabsztyn”, gdzie można było dostać bezpłatne foldery, a także zakuć się w dyby i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z mieczami i rycerskimi tarczami.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

Najnowsze zdjęcia