VII Święto Ziemniaka w Gminie Trzyciąż 2014

Utworzono: środa, 08 październik 2014

Jesień to czas zbiorów, palenia ognisk na ścierniskach i pieczenia ziemniaków w popiele, dlatego ten moment pragniemy spędzić wyjątkowo. Piękna, słoneczna aura towarzyszyła VIII już Świętu Ziemniaka w gminie Trzyciąż połączonemu z organizowanym przez LGD Nad Białą Przemszą V Nadprzemszańskim Festiwalem Smaków.

Festiwal odwiedził marszałek Małopolski Marek Sowa. Uroczyste otwarcie Święta Ziemniaka i V Nadprzemszańskiego Festiwalu Smaku rozpoczeło się o godz.14.30. Wręczono nagrody w konkursach "Najładniejszy ogród letni w Gminie Trzyciąż"oraz "Ziemniak rekordzista". Zaprezentowano stoiska Producentów Lokalnych "Nad Białą Przemszą" oraz europejskich produktów regionalnych w ramach Nadprzemszańskiego Festiwalu Smaku - Zasmakuj w Małopolsce - promocja produktów regionalnych.

Ogłoszono również wyniki konkursu na produkt lokalny "Nad Białą Przemszą", gminę Wolbrom reprezentowały panie z KGW Kaliś które otrzymały certyfikat w kategorii Napój - Cytrynówka z nutą kawy, kardamonu i wanilii. Odbył się pokaz w wykonaniu gminych Kół KGW, pokazy rękodzielnicze w wykonaniu lokalnych artystów. Recytowany był wiersz "Pali się" Jana Brzechwy w wykonaniu braci Filpa i Wiktora Szostaka-Sobalskiego.

Organizatorzy zadbali też o występy artystyczne - w tym roku były to: program kabaretowy Pigwa Show oraz biesiada z Zenonem Martyniukiem i jego zespołem Akcent.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

Najnowsze zdjęcia