Cudowna Moc Bukietów 2015

Utworzono: czwartek, 20 sierpień 2015

Cudowna jest bukietów moc! - przekonywali ci, którzy 15 sierpnia przyszli na Mały Rynek i przynieśli pachnące naręcza kwiatów i ziół. Warunek, jaki każdego roku stawiają organizatorzy konkursu "Cudowna moc bukietów", jest prosty: wszystkie kwiaty i zioła, z jakich tego dnia tworzy się bukiet, muszą być polskie, bez żadnych dodatków syntetycznych, i nie mogą być ze szklarni.

Powinny być zerwane na polu czy łące, najlepiej o świcie, a w ostateczności - dzień wcześniej. Wszystko po to, by bukiety były zachwycające, oraz by olśniewały swym pięknem.W konkursie wzięło udział 200 bukietów startujących w 4 kategoriach: "Tradycyjny bukiet zielny", "Kompozycja zielna", "Mały bukiet" (dla dzieci) i "Profesjonalny bukiet florystyczny".

Zwycięzcą w kategorii "Kompozycja Zielna" został bukiet wykonany przez Środowiskowy Dom Społeczny z Wolbromia.Wyróżnienie w kategorii  “Bukiet tradycyjny” otrzymała Barbara Bąchor oraz wyróżnienie w kategorii “ Kompozycja zielna” otrzymała Alicja Przyjemska z Kalisia. Warto dodać, że "Cudowna moc bukietów" to pomysł Liliany Sonik, a co roku imprezę organizuje Stowarzyszenia Instytut Dziedzictwa. W tym roku konkurs prowadziła Lidia Jazgar, która również pięknie dla publiczności zaśpiewała.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

Najnowsze zdjęcia