IX Święto Ziemniaka w Trzyciążu

Utworzono: sobota, 17 październik 2015

Kolorowe stroje ludowe, piękna muzyka, pyszne potrawy lokalne, a także słoneczna pogoda i moc rozrywek - tak wyglądało IX Święto Ziemniaka” w Trzyciążu. 4 października 2015 r. w stolicy gminny w Trzyciążu, na terenie odnowionego jego Centrum zebrały się tłumy. Piękna sceneria, moc atrakcji i świetny program artystyczny sprawiły, że przybyli na festyn mieszkańcy i goście bawili się wyśmienicie.

Około godz. 14 .00 Gospodarz gminy Roman Żelazny dokonał otwarcia „IX Święta Ziemniaka w Gminie Trzyciąż”. Po oficjalnych uroczystościach nadszedł czas na wręczenie nagród dla laureatów konkursów towarzyszących świętu. Były nagrody za najpiękniejsze ogrody – 6 nagród i 1 wyróżnienie a za najcięższą bulwę ziemniaczaną ważącą 1,57 nagrodzeni zostali Anna i Marek Wożniak z Tarnawy.

Blok artystyczny rozpoczęła Orkiestra Dęta „Zodiak” z Zadroża, po niej wystąpił chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku 'Nowe Horyzonty” działający przy DK w Wolbromiu, a następnie na scenę wkroczyło dwóch utalentowanych chłopców z Milonek - Filip i Wiktor Szostak, którzy wraz mamą zaprezentowali wiersz „Kozi Domek”. Po występach lokalnych przyszedł czas na gości, a wśród nich Kabaret „Truteń” z Zakopanego, który przez ponad godzinę bawił wszystkich do łez. Wieczór zdominowała biesiada z zespołem „Piękni i Młodzi”. .Na zakończenie niebo rozświetlił pokaz fajerwerków.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

Najnowsze zdjęcia