Spotkanie sołtysów i KGW w Imbramowicach

Utworzono: poniedziałek, 04 lipiec 2016

Już po raz szósty, na zaproszenie Starosty Olkuskiego, do Imbramowic przybyły Koła Gospodyń Wiejskich oraz Sołtysi z terenu powiatu olkuskiego. 29 czerwca, przy okazji uroczystości odpustowych ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła, na teren Klasztoru Sióstr Norbertanek zjechali licznie lokalni liderzy środowiska wiejskiego wszystkich gmin powiatu.

W pięknej scenerii zabytkowego kompleksu klasztornego, spotkanie to jest zawsze symbolem dumy z dziedzictwa kulturowego i naszej regionalnej tożsamości. Swoją obecnością zaszczycili Imbramowice Poseł na Sejm RP Lidia Gądek, przedstawiciele władz gmin Powiatu Olkuskiego, radni powiatowi i gminni, Dyrektor OR KRUS w Krakowie oraz Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc w Jaroszowcu.

W trakcie spotkania goście mieli okazję obejrzeć prezentacje scenek rodzajowych pt. „Pracuj bezpiecznie” w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich z Łobzowa, Cieślina i Gorenic. Organizatorem tego punktu programu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego PT Wolbrom.

Atrakcją i punktem kulminacyjnym programu był koncert Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej pod batutą Wiesława Olejniczaka.

Spotkanie zakończyła Msza św. Odpustowa, którą celebrował Ks. Biskup Józef Zawitkowski.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

Najnowsze zdjęcia