Jubileusz 150. lecia KGW na ziemiach polskich

Utworzono: poniedziałek, 28 listopad 2016

Przed laty działalność Kół Gospodyń Wiejskich skupiała się na pomocy w codziennej pracy, dziś stawiają na własny rozwój i podtrzymywanie tradycji. Aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym wsi łącząc doświadczenia pokoleń, są stałą i ważną częścią funkcjonowania wielu polskich wsi. W tym roku przypada jubileusz 150-lecia KGW na ziemiach polskich. Z tej okazji panie z KGW z terenu wolbromskiej gminy obchodziły okrągłą rocznicę swojej działalności.

Uroczystość pod patronatem Poseł RP Lidii Gądek, Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy i Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika, odbyła się w dniu 26. listopada br. w budynku remizy OSP w Strzegowej. Zorganizowało ją Stowarzyszenie KGW Gminy Wolbrom "Kłos" wraz z Gminnym Związkiem Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Wolbromiu.

Przybyłych gości oraz 130 pań reprezentujących wolbromskie koła KGW powitały organizatorki spotkania Poseł RP Lidia Gądek oraz Prezes Stowarzyszenia KGW "Kłos" Lidia Musiał, które następnie zapoznały z historią organizacji wiejskich na ziemiach polskich. Nie zabrakło słów uznania i podziękowań za zaangażowanie Członkiń Kół Gospodyń Wiejskich, za ich wkład w budowę więzi społecznych i rodzinnych oraz kultywowanie bogatej tradycji wsi polskiej. Obok najlepszych gratulacji i życzeń Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik przekazał na ręce organizatorek: Lidii Gądek-Poseł na Sejm RP i zarazem Prezesa Gminnego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Wolbromiu i  Prezes Stowarzyszenia KGW "Kłos" Lidii Musiał  okolicznościowe tablo i kwiaty. Przedstawicielkom każdego z kół wręczył listy gratulacyjne oraz ufundowane upominki.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

Najnowsze zdjęcia