Święto plonów w Wierzchowisku

Utworzono: piątek, 24 sierpień 2018

Gminne święto plonów rozpoczęła msza św. w intencji rolników odprawiona przez ks. Kazimierza Syrka z parafii pw. Narodzenia NMP w Szreniawie, do której należy Wierzchowisko. Po zakończeniu liturgii, w czasie tradycyjnego dożynkowego obrzędu gospodarze tegorocznych dożynek Joanna Wojciaczyk i Roman Habera z Wierzchowiska przekazali na ręce burmistrza Adama Zielnika bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż. 

Zgodnie ze staropolskim obrzędem pokrojony chleb został rozdzielony pomiędzy przybyłych gości, a następnie rozpoczęła się znakomita zabawa, którą zainaugurowali uczniowie lokalnej szkoły podstawowej, prezentując popisowy występ kabaretowy, inspirowany „smaczkami” z lokalnej codzienności. Widzów bawili także niezawodni „Wolbromiacy”, a w przerwach nagradzano uczestników i zwycięzców rozmaitych konkursów.

Konkurs na najpiękniejszy wieniec rozstrzygnęła publiczność i dla nikogo nie było chyba zdziwieniem, że wygrał przepiękny - jak wszystkie przygotowane przez zdolne gospodynie z okolicznych miejscowości dożynkowe cudeńka - wieniec z Wierzchowiska. Na scenie nagrodzono też zwycięzców w konkursie na najpiękniejszy ogród w gminie Wolbrom. Spośród 24. zgłoszonych do rywalizacji, za najpiękniejszy uznano ogród  Małgorzaty Pałki z Łobzowa, drugie miejsce komisja przyznała Urszuli Rolce z Gołaczew, a trzecie przypadło Marioli Sęk z Brzozówki. Jury konkursowe wręczyło także nagrody specjalne  dla właścicieli ogrodów przyjaznych pszczołom: Halinie Musiał z Wolbromia oraz Wioletcie i Danielowi Żabom z Jeżówki. 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

Najnowsze zdjęcia