Etno piknik w Domu Kultury w Wolbromiu

Utworzono: poniedziałek, 03 październik 2022

23 września w Domu Kultury w Wolbromiu obyło się wyjątkowe wydarzenie zorganizowane w ramach projektu "Etno Wolbrom-nasze dziedzictwo" dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Etno Polska. Edycja 2022".
Głównymi punktami tego spotkania był konkurs na potrawę z ziemniaków, oczywiście wzorowanej na starych „babcinych” przepisach skierowany do KGW gminy Wolbrom, pokaz mody ludowej. Konkursowi towarzyszył pokaz mody Etno, które omawiała Pani etnograf Halina Duda.

Swoją obecnością zaszczycił nas Minister Infrastruktury- Pan Andrzej Adamczyk oraz Członek Zarządu Województwa Małopolskiego- Pani Iwona Gibas.
Nasze Koło przygotowało potrawy z ziemniaka na słodko
i na słono: cisto czekoladowe z ziemniakami, ciasto drożdżowe z rodzynkami, kartofelki smażone, krokiety ziemniaczane, rolada ziemniaczana, ziemniaki nadziewane grzybami leśnymi, kotlety ziemniaczane, dufinki.
Koła biorące udział w konkursie:
KGW w Łobzowie, KGW w Chrząstowicach, KGW w Zarzeczu, KGW w Wierzchowisku, KGW w Miechówce, KGW w Kąpielach Wielkich, KGW w Kąpiołkach, KGW w Jeżówce, KGW w Porębie Dzierżnej, KGW w Strzegowej, KGW w Dłużcu. Wszystkie Koła otrzymały pierwsze miejsce w konkursie.
Miłym akcentem jest śpiewnik otrzymany a w nim piosenka naszej koleżanki Ani. Dziękujemy.

Najnowsze zdjęcia